Klimatyzacja, wentylacja  
Akademia Lindab. W oparciu o wieloletnie doświadczenie, opracowaliśmy szeroką ofertę praktycznych i teoretycznych szkoleń. Program jest skierowany zarówno do firm, jak i osób prywatnych zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z branży HVAC oraz systemów dachowych i elewacyjnych. Lindab Sp. z o.o. - światowy lider w dziedzinie produktów i systemów wentylacyjnych. Opracowujemy, wytwarzamy i dystrybuujemy kompletne systemy wentylacji a także urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne. W naszym portfolio znajdują się uznane marki: Centrum Klima, Salda, Mistral, Galanz. Szczelność o podwyższonej klasie potwierdza precyzję wykonania naszych systemów wentylacyjnych. Jakość naszych produktów sprawia, że cieszą się one uznaniem naszych klientów zarówno w Polsce, jak również niemal 40 rynkach zagranicznych. Technologia używana  w procesie produkcji  wykorzystuje najnowsze rozwiązania czołowych włoskich, niemieckich oraz szwajcarskich producentów. Magazyn wyposażony w system wysokiego składowania pozwala na błyskawiczną realizację zamówień naszych Klientów.

Aktualności » 2015 » Październik

28 października 2015
Lindab pomaga kształcić nowe pokolenie inżynierów
Od ponad 8 lat Lindab aktywnie współpracuje z Politechniką Warszawską w zakresie przekazywania wiedzy eksperckiej z branży HVAC.

​Projekt rozpoczął się od umieszczenia tablicy informacyjnej na uczelni, jednak szybko okazało się, że istnieje również bardzo duże zapotrzebowanie na praktyczne umiejętności z tej dziedziny. W porozumieniu z wykładowcami Lindab opracował program szkoleń, który jest z sukcesem realizowany do dziś. Szkolenia w siedzibie firmy w Wieruchowie przeszło już ponad 200 studentów i liczba ta stale rośnie.

Z uwagi na dużą popularność programu zarówno wśród kadry naukowej jak i studentów, w lipcu 2015 roku Lindab podjął decyzję o rozszerzeniu współpracy. Po odpowiednim przygotowaniu do dyspozycji uczelni oddana została sala na Wydziale Inżynierii Środowiska, wyposażona w spełniający najwyższe standardy rynkowe, zaawansowany technologicznie system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Instalacja ta pozwoli studentom kierunków technicznych poznać budowę, a także zasady działania i projektowania kompleksowej sieci wentylacyjnej w trakcie zajęć, bez konieczności opuszczania terenu uczelni. Stały kontakt z tą technologią znacznie podniesie efektywność edukacji i pozwoli jeszcze lepiej przygotować przyszłych inżynierów do pracy zawodowej.

Na potrzeby projektu Lindab przekazał Politechnice Warszawskiej następujące produkty:
  • centralę wentylacyjną SMARTY 3X V wyposażoną w wymiennik przeciwprądowy pozwalający na odzysk do 92% ciepła i ciche wentylatory najnowszej generacji EC EBM PAPST - RADICAL,
  • sterownik FLEX z modułem komunikacji sieciowej,
  • komplet kanałów, kształtek i elementów montażowych, pozwalający na stworzenie kompleksowej sieci przepływu powietrza i pokazanie praktycznych zasad instalacji,
  • przepustnice powietrza wraz z siłownikami do zdalnej regulacji instalacji.
Współpraca została doceniona w oficjalnym piśmie przez Dziekana Wydziału Inżynierii i Środowiska Politechniki Warszawskiej, Pana prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztofa Wojdygę:

Dziękujemy za przekazanie i zainstalowanie, w Sali dydaktycznej, budynku Wydziału Inżynierii i Środowiska Politechniki Warszawskiej, centrali rekuperacyjnej z wymiennikiem przeciwprądowym SMARTY 3X firmy SALDA. (…) Zainstalowane urządzenia będą wykorzystywane w procesie dydaktycznym oraz pracach związanych z badaniami odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych.

Pełna treść dokumentu jest dostępna tutaj.

Projekt wsparty został poprzez umieszczenie nowych tablic informacyjnych na terenie wydziału:
  • wielkoformatowa tablica o rozmiarach 3 metry na 1,5 metra, która wizualizuje przykładowy system wentylacyjny i opisuje jego poszczególne elementy,
  • tablica informująca o profesjonalnym oprogramowaniu Lindab wspomagającym projektowanie instalacji wentylacyjnych,
  • tabliczka znamionowa opisująca budowę centrali SMARTY 3X V i przedstawiająca zasadę działania wymiennika przeciwprądowego.
W przyszłości możemy się spodziewać jeszcze ciekawszych i bardziej zaawansowanych realizacji edukacyjnych na terenie Politechniki Warszawskiej, a także dalszego rozwoju programu szkoleniowego dla studentów prowadzonego w siedzibie firmy Lindab.
Strona główna | Produkty | Promocje | Szkolenia | Firma | Kontakt Jesteśmy na Facebooku! Polityka prywatności i plików cookies
© 1995-2018 Lindab Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wentylacja, klimatyzacja, systemy kondycjonowania powietrza